Ģeotermālā apkure

Ģeotermālā apkure

Ģeotermālā apkure ir apkures sistēma, kas ēkas apkurei izmanto ģeotermālo enerģiju (ģeotermiju). Ģeotermālā enerģija pieder pie atjaunojamajiem enerģijas avotiem, ir videi draudzīga un tai ir izdevīga oglekļa dioksīda bilance.

 

ĢEOTERMĀLĀS APKURES SISTĒMAS: ZEMES SILTUMS JŪSU MĀJOKLIM

Augsnē tiek uzkrāta enerģija siltuma formā. Ģeotermālās apkures sistēmas izmanto to. Tās darbojas kā apgrieztais ledusskapis: Siltuma enerģija no rezervuāra (augsne) pa ģeotermālo zondi tiek pārnesta uz ap 6°C aukstu ūdens un sālsūdens maisījumu (siltuma nesējs) un nodota mājoklim. Viegli uzsildīts sālsūdens maisījums tiek transportēts mājokļa virzienā, precīzāk sakot, uz siltumsūkni. Tas tiek nodots siltumsūkņa dzesēšanas kontūrā ar aukstumaģentu, savienojumu ar zemu vārīšanās temperatūru, kas kondensēšanas procesā kļūst šķidrs.  Tas absorbē sālsūdens siltumu, iztvaiko aukstumaģentu; tiek papildus uzsildīts kompresijas rezultātā. Tagad tas var uzsildīt apkures ūdeni.

Jaunākie atklājumi ļauj siltuma nesējam jāizmantt oglekļa dioksīdu sālsūdens vietā (tā sauktās CO2 zondes), jo tad nav vajadzīgs recirkulācijas sūknis un ir iespējams sasniegt krietni augstākas apkures ūdens plūsmas temperatūras (līdz 90°C). 

Zemes virsmai tuvs ģeotermālais kolektors ir «plaknes kolektors», kas tiek uzstādīts dziļumā līdz pusotram metram, tādējādi nav nepieciešams veikt dārgus urbumus. Dziļuma urbumi nodrošina stabilāku ekspluatāciju un tiem nav nepieciešama liela zemes platība.  Neatkarīgi no tā, kuru no variantiem izvēlēsieties: Ģeotermālā apkure būs saudzīga maciņam. 

+371 67554040